Vstup do další etapy života

Krásný nedělní večer přeji.
Před týdnem jsem vydala poslední článek a od té doby nic. Chtěla bych vydávat články pravidelně, ale co jsem nastoupila do nové školy (na střední), tak jsem neměla moc času a to jsou to teprve dva týdny, co škola začala. Sice jsem na stření škole opravdu krátce, ale začínám si všímat rozdílů mezi základní a střední školou.
Jeden z nich je ten, že se s námi snaží učitelé jednat jako s dospělými lidmi, někteří nám vykají, což je trochu nezvyklé (ne, že by mi to vadilo, ba naopak), že už mi někdo vyká v mojich patnácti letech. Další je třeba ten, že každý ten učitel bere ten svůj předmět jako opravdu důležitý a to teď nemyslím matiku nebo češtinu. Myslím opravdu všechny (dějepis, zeměpis, chemie atd...) a to z důvodu toho, že kdyby jste si vybrali další studium například v oboru zeměpisu, tak aby jste na to byli co nejvíce připraveni.
To co vás určitě na střední nemine je minimálně jednou za pololetí ústní zkoušení před tabulí a před celou třídou. Ještě jsem zkoušená nebyla, ale dá se říci, že většina učitelů nám řekla, že zkoušeni být musíme. Ústní zkoušení je samozřejmě i na základce, ale když tak nad tím přemýšlím, tak nás učitelé zkoušeli hlavně když se rozhodovali mezi známkou na vysvědčení.
No a asi poslední rozdíl který jsem zatím zpozorovala je ten, že vlastně v naší kmenové třídě jsme jen dvakrát za týden. Opravdu nedělám si srandu, neustále se přemisťujeme z jedné třídy do druhé.

S nástupem na střední školu nepřišli jen nový spolužáci,nový učitelé a více obsáhlejší učení, ale přišli taneční.
Taneční je asi jedno z nejhezčích období studenta. Upřímně se před každou lekcí trochu bojím, ale pak to tam tak nějak ze mě spadne a  užívám si tak to strávený čas se svými přáteli. Taneční je taky skvělá příležitost poznat nové kamarády. Taneční nejsou povinné, ale je to takový základ do společenského života a holky takových krásných šatů, kterých díky tanečních získáte, si myslím, že za to stojí.
Užijte si zbytek večera a zatím ahoj.
A.N.2 komentáře :

 1. Já teď nastupuji na vysokou, ale díky tvému článku jsem si zavzpomínala na střední :) my teda měli kolektiv úplně na nic a nelíbilo se mi tam, ale všechny tyhle pocity se mi vybavují. Neustálé měnění učebny, zkoušení a učitelé s důležitými předměty, to je kapitola sama pro sebe. To poznáš hlavně ve čtvrťáku před maturitou, protože někteří učitelé jsou neústupní s nematuritními předměty i v této době, bohužel :D

  A taneční, to bylo jedno z nejhezčích období mého života, hrozně ráda na ně vzpomínám :)

  Lenn

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za krásný komentář a ano taneční je opravdu jedno z nejhezčích období a užívám si ho co nejvíce můžu. :DD

   Vymazat

Designed By OddThemes | Distributed By Blogger Templates